עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

האם כדאי לעשות מתיחת בטן?

04/12/2013 21:19
drinfo
מתיחת בטן, כירורגיה פלסטית, קיצור קיבה

ובכן, זו שאלה שאנשים רבים שואלים, בד"כ כאשר כפיפות בטן לא מצליחות לספק לך את המראה של בטן שטוחה, זו שרצית כל כך להשיג במיוחד לאחר מספר הריונות כאשר העור נמתח ומאבד מן האלסטיות והופך להיות פריך ומקומט. החדשות הטובות הן, שבסיטואציות מסוימות בהחלט אפשר ורצוי לשקול מתיחת בטן בעיקר בשיטות המתקדמות לדוגמת מתיחת בטן ללא נקזים - וכעת ננסה לסכם לך את המידע הרלוונטי כדי שההחלטה שלך תתקבל בעיניים פקוחות.

 

חשוב להדגיש - מתיחת בטן היא לא שאיבת שומן ולמעשה כיום ניתן לשלב בין השניים ואף רצוי לעשות זאת בהתאם למבנה הגוף שלך על מנת לקבל תוצאות מיטביות. יחד עם זאת, כדאי לזכור כי מתיחת בטן היא ניתוח, וכמו בכל ניתוח עדיף להשיג את כל המידע שניתן לפני שמחליטים ללכת על זה בגדול.

 

מי מאתנו נחשבים מועמדים טובים עבור תהליך מתיחת בטן?

מתיחת בטן מתאימה לשניהמינים – נשים וגברים – בתנאי שאתם נמצאים במצב בריאותי טוב. נשים לאחר הריונות בהחלט עשויות למצוא את ההליך יעיל מאוד, משום שמתיחת בטן מהדקת את השרירים ומקצרת את העור העודף שנותר פעמים רבות לאחר ההיריון השני או השלישי. גברים וגם נשים שסבלו בעבר מהשמנת יתר גם כן ימצאו את ההליך כאידיאלי ואף אלו מאיתנו אשר נולדו עם מומים באזור הבטן.

 

למי מאתנו לא מומלץ לשקול מתיחת בטן

אמנם אין מניעה להיכנס להריון לאחר ניתוח מתיחת בטן, אך אם את מתכוונת להיכנס להריון שוב, כדאי שתמתיני עד סיום כל הלידות, כנ"ל אם אתם מתעתדים להוריד במשקל – מתיחת בטן מצריכה יציבות במשקל בתקופה שלפני ואחרי הניתוח וכן מתיחת בטן אינה מומלצת כדרך ראשונית לשיפור ההיקף אלא כמוצא אחרון לשיפור מראה ועיצוב הבטן.


איך מתכוננים למתיחת בטן?

ראשית, כמו בכל הליךרפואי, יש לבחור את הרופא המנתח (ומומלץ שיהיה בעל ניסיון) ולהיפגש לצורך יעוץ.בפגישה זו גם מגדירים את המטרות של ההליך ובוחנים התאמה.

 

נא להתכונן: הרופא ירצה לדעת אם אתם מעשנים, אם אתם בדיאטה, אילו תרופות מרשם, תוספי מזון וחומרים אחרים אתם צורכים, כדי להנחות אתכם להתנהלות תקינה לקראת ההליך. במקרים מסוימים, תתבקשו לחדול מהתנהגויות מסוימות לפרק זמן של שבועות ספורים לפני ההליך ולאחריו.

 

במקרה של עישון, לדוגמא,יוסברו לכם הנזקים שעישון יכול לגרום להליך מתיחת בטן, וכן יומלץ לכם להימנע מדיאטה דרסטית לפני ההליך (למעשה, ארוחות בריאות ומאוזנות יכולות לתרום להחלמה מהירה ומוצלחת יותר) וכן יוגדרו התרופות שיש להימנע מהן במשך זמן מה לפני ההליך,ולאחריו.

 

במקביל, יש כמובן לדאוג לאמצעים ולוגיסטיקה במהלך תקופת ההחלמה. רצוי שיהיו בביתך:

1.      בגדים נוחים שניתן להחליף באופן תדיר

2.      כיסא למקלחת, הדרך הנוחה להתרחץ בזמן החלמה

3.      שקיות קרח (אפשר קרח רב- פעמי במעטפת פלסטיק)

4.      וזלין למריחה, תחבושות ודברים נוספים שהרופא יסבירלך לגביהם.

5.      לא פחות חשוב – אדם שיוכל להסיע אותך לביתך לאחר ההליך.
בכל מקרה מומלץ שאדם כל שהוא יהיה נוכח במהלך הלילות הראשונים שלאחר הליך מתיחת הבטן. לפחות בלילה הראשון – יש להתארגן גם לכך.

 

למה עלינו לצפות לאחר הליך מתיחת בטן?

נתחיל בניתוח עצמו, אשר מבוצע בהרדמה כללית ויכול לארוך החל משעה אחת ועד חמש שעות. בהתאם למטופל, עשוי להידרש אשפוז לצורך השגחה, אך זה אינו נפוץ. סביר שידרשו משככי כאבים, בהתייעצות עם הרופא.

 

הכאב עשוי להימשך מס' שבועות וההליך משאיר צלקת, אף שזו עשויה לדהות חלקית עם הזמן. ישנן משחות לשימוש לאחר ההחלמה המלאה שיכולות לסייע. כמו כן האזור ייחבש והרופא ישאיר לך הוראות מפורשות (שחשוב מאוד לעקוב אחריהן) כיצד לטפל בתחבושת.

 

רוצים לקבל מידע נוסף? להבנה מעמיקה יותר או ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים הכנסו לאתר

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: